Agentka, czyli pracujące mamy

Niesamowita, fenomenalna, powalająca – to pierwsze określenia, które przychodzą mi do głowy, po przeczytaniu książki “Agentka” wydawnictwa Poławiacze Pereł.

Agentka - najciekawsza książka dla dzieci
autor: Dorota Wojciechowska

Każda dobra książka powinna mieć warstwy. Ta ma ich kilka.

Ilustracje

Warstwa najbardziej powierzchowna, ale niezwykle ważna. Ilustratorka idealnie oddaje charakter książki. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Najmłodsi – mnóstwo zwierząt, słodkości i niesamowitych kształtów. Nieco starsi mogą się pobawić w szukanie zaskakujących szczegółów i poćwiczyć składanie liter. Rodzice docenią ilustracje za miękkie kreski, zabawną treść i nieszablonowe pomysły. Rodzinne oglądanie tej książki to wspaniała rozrywka. 

Agentka - najciekawsza książka dla dzieci
autor: Dorota Wojciechowska

Dla najmłodszych

Dzieci, które skończyły 3 lata, dowiedzą się czym zajmuje się kustoszka, taksówkarka czy tytułowa agentka. Poznają też ciekawe sposoby spędzania czasu z rodzicami. Przekonają się, że kobiety mogą jednocześnie być świetnymi fachowcami i cudownymi mamami. Nieraz usłyszymy śmiech maluchów czytając o rozbrajająco zabawnych gorylach w zoo czy o mamie, która jest stuknięta, bo jej odbiło po przejściach. Pod płaszczykiem zabawnych tekstów przemycone zostają ważne rady i zasady: nie zostawiaj śmieci w lesie, ruch jest dobry na rozładowanie napięcia czy nie warto się kłócić, lepiej kochać.

Dla nieco starszych

Starsze dzieci docenią zabawę słowem. Pokochają opowieści o mamie matematyczce, która powtarza, że lepiej być numerantką niż figurantką czy hydrauliczce kanalizującej radość rurkami z kremem. Książka prowokuje do rozmowy o homonimach, związkach frazeologicznych i przysłowiach. Pokazuje też, że nasze obowiązki i marzenia można pogodzić. Wystarczy tylko wszystko poukładać i bardzo mocno się starać.

Dla rodziców

Dorośli będą się prześcigać, żeby czytać tę książkę. Jest wsparciem dla pracujących rodziców i inspiracją do rodzinnych zabaw. Pokazuje jak wyjątkowe są mamy i jak wspaniale mogą tą wyjątkowość wykorzystać w codziennych czynnościach. Każda zasługuje na osobną stronę książki. Poza tym Agentka” jest niezwykle zabawna. Podczas czytania, uśmiech nie schodzi z twarzy. Książka jest rozrywką dla całej rodziny, do której wraca się często i z prawdziwą przyjemnością.

Dodatkowym atutem jest fakt, że konsultacje językowe przy książce prowadzone były u profesora Mirosława Bańko.

Jeśli chcecie doświadczyć tej niesamowitej zabawy słowem, sięgnijcie po książkę “Agentka” wydawnictwa Poławiacze Pereł. 

Podobne artykuły