Bahar znaczy wiosna

Podobno kiedy czegoś bardzo chcemy to wszechświat pomaga nam spełnić nasze pragnienie. Książka „Bahar znaczy wiosna” wydawnictwa Poławiacze Pereł zdaje się potwierdzać tę tezę.

IMG_8689

Bahar przychodzi na świat w Stambule, mieście rozpiętym pomiędzy Europą i Azją. Dziewczynka jest zafascynowana kaligrafią, kształtem liter i sposobem ich pisania. Niestety tylko chłopcy mogą się szkolić w nauce pięknego pisania. Dlatego Bahar, po namowie swojej nauczycielki, przebiera się za chłopca i pobiera nauki u mistrza Abdala. Pewnego dnia mędrzec zostaje wysłany do dalekiego kraju – Lechistanu, aby przepisywać mądre księgi i uczyć tamtejszego króla. Ojciec Bahar dowiaduje się o jej potajemnych lekcjach i ich zakazuje. Dziewczyna nocami, czasem nawet śniąc, ćwiczy kaligrafię. Kiedy dorasta otrzymuje list od mistrza Abdala. Prosi ją, aby przybyła do Lechistanu w przebraniu mężczyzny i pomogła mu w pracy. Dziewczyna zgadza się i wyrusza w podróż, która zmienia jej życie.

IMG_8686_2

„Bahar znaczy wiosna” to piękna opowieść o marzeniach. O tym, aby nigdy się nie poddawać, bo los pomoże nam rozwinąć nasze talenty. Ta historia pokazuje, że płeć i pochodzenie nie mają znaczenia. Ważna jest nasza siła woli.

Książka to też wspaniała historia miłosna. Nie opowiada jednak tylko o miłości romantycznej między kobietą i mężczyzną, ale także o miłości ojcowskiej. Mistrz Abdal pomimo braku więzów krwi pokochał Bahar jak własną córkę i nawet będąc daleko śledził jej losy, aby w odpowiednim momencie pomóc w realizacji marzeń dziewczyny. Jak to w bajkach bywa wszystko kończy się szczęśliwie. Bahar znajduje miłość, realizuje się w kaligrafii i jest otoczona szczęściem.

Ta książka porusza i pomaga uwierzyć w swe marzenia. Niezależnie od wieku i płci warto ją przeczytać. Nawet kilka razy.

 

Podobne artykuły