BB, CC a może DD – Czym różnią się te popularne kosmetyki?

Kremy BB, CC i DD są wybawieniem dla kobiet, które w porannym pośpiechu znajdują niewiele czasu na czasochłonną pielęgnację i nakładanie specjalistycznych kosmetyków. Tubka takiego specyfiku rozwiązuje kilka problemów naraz i pozwala uzyskać pożądany efekt w krótkim czasie. Tylko który wybrać i czym się różnią?

Z chwilą, gdy pojawiły się na europejskim rynku, kremy BB od razu zyskały wielką popularność. Właściwie nie ma się czemu za bardzo dziwić. Dla żyjących w pośpiechu kobiet, tubka takiego kremu to szybki sposób na zadbanie o skórę i nadanie jej promienności. Uznanie za ten wynalazek należy się niemieckiej dermatolog, dr Christine Schrammek, która w latach 60. ubiegłego wieku skomponowała krem dla osób po zabiegach peelingu chemicznego, łączący w sobie działanie kojące, pielęgnacyjne i tuszujące niedoskonałości skóry. To był strzał w dziesiątkę. Jej kremy nadal są dostępne na rynku, a ich popularność wcale nie słabnie!

Krem BB, CC czy DD

Bardzo szybko miłością bezwarunkową krem BB pokochały Azjatki słynące z zamiłowania do gładkiej, nieskazitelnej skóry o równym kolorycie i to właśnie stamtąd, a nie z Niemiec, dotarła do Europy fascynacja tym kosmetykiem. Obecnie nie jest już na rynku sam. Kosmetyczny alfabet powiększył się o kremy CC, DD, a ostatnio nawet EE. Na czym polegają różnice? Krótki przewodnik poniżej powinien rzucić nieco światła i pomóc wybrać odpowiedni kosmetyk.

Krem BB – nawilżenie i subtelne krycie

Zacznijmy od tego, co kryje się pod enigmatycznym „BB”. Skrót pochodzi od słów beauty balm i oznacza nic innego jak krem, którego zadaniem jest upiększenie skóry. W jaki sposób tego dokonuje? Głównie za sprawą swoich pielęgnacyjnych oraz korygujących właściwości. Krem BB nawilża, w subtelny wyrównuje koloryt skóry i tuszuje małe niedoskonałości oraz dodaje cerze promienności. Jest kosmetykiem łączącym działanie kremu pielęgnującego z podkładem o wypośrodkowanym działaniu, co oznacza, że nie powinnaś oczekiwać od niego ani wysokiej zawartości składników pielęgnujących ani wysokiego krycia. Jeśli borykasz się z poważnymi przebarwieniami, popękanymi naczynkami czy bliznami potrądzikowymi, krem BB sobie z nimi nie poradzi. Tubka kremu BB to świetny wybór na ciepły sezon – jest to lekki, nawilżający kosmetyk, który dobrze wtapia się w skórę, nie tworzy „maski” i chroni ją przed promieniowaniem UV. Idealny wybór dla młodej skóry, która nie boryka się z problemami i oznakami starzenia.

Krem CC – pielęgnacja i korekcja niedoskonałości

To właśnie od kremu CC możesz oczekiwać, że upora się z niedoskonałościami i zatuszuje to, co chciałabyś ukryć. Nie jest to kosmetyk o właściwościach tak maskujących jak korektor czy podkład, ale ma o wiele lepsze krycie niż krem BB i łączy w sobie właściwości wymienionych kosmetyków do makijażu oraz kremu pielęgnacyjnego. Krem CC, czyli color & care lub color control to nadal lekki kosmetyk o łagodnej formule skierowanej dla cery trądzikowej, naczynkowej i wrażliwej. Dzięki składnikom kojącym i przeciwzapalnym oraz większej sile krycia może być jednak wykorzystywany w przypadku skóry z problemami, która stawia większe wyzwania w pielęgnacji i makijażu. Świetny dla skóry dojrzałej i kobiet, które ponad wszystko cenią sobie lekkie kosmetyki.

Krem DD – pielęgnacja przeciwstarzeniowa i krycie

Jednym z najmłodszych wynalazków w grupie kremów o właściwościach pielęgnująco-upiększających jest krem DD, czyli wielozadaniowy kosmetyk dynamic do-all, który, jeśli wierzyć producentom, z powodzeniem odejmuje lat. Krem ten jest skierowany dla cery dojrzałej, pielęgnuje ją, koryguje przebarwienia i inne niedoskonałości, znacząco rozświetla i zapewnia pielęgnację przeciwstarzeniową. Stworzony dla cery, która wymaga większego odżywienia, ochrony przed promieniowaniem słonecznym oraz umiejętnego zatuszowania oznak starzenia, utraty jędrności i promienności.

Czym się kierować  stojąc przed półką uginającą się od kolorowych tubek i słoiczków? Wybór kremu BB, CC lub DD uzależniony jest przede wszystkim od wieku i ogólnej kondycji cery. Trzeba pamiętać, że nie są to kosmetyki o wysokim stopniu krycia, które w magiczny sposób zniwelują wszelkie niedoskonałości. Ich zaletą jest połączenie właściwości pielęgnacyjnych z maskującymi, a efekt jest lekki i naturalny. Jeśli Twoja skóra nie wymaga specjalistycznych kosmetyków, chcesz zadbać o nią szybko i nadać jej naturalnej promienności, jest to na pewno kosmetyk wart wypróbowania.

lifetime_baner_dolny_kremybb

Podobne artykuły