Brwi – mocny atut urody!

Czasy cienkich jak kreska brwi minęły bezpowrotnie. Na szczęście! Od paru lat królują te gęste i zdecydowane, które podkreślają oko i nadają twarzy charakteru. By taki efekt osiągnąć nie wystarczy po prostu przestać ich depilować. To wynik systematycznego dbania, pielęgnacji i odpowiednich kosmetyków. Jak go osiągnąć?

Moda na bujne brwi trwa już od kilku lat. Wyskubane, cienkie kreski przeszły do lamusa i chyba dobrze się stało, bo stanowczo nie służyły urodzie. Odważne łuki i permanentny wyraz zdziwienia nieudolnie namalowany kredką wzbudzały raczej uśmiech politowania niż prawdziwe zainteresowanie i uznanie dla makijażowej wirtuozerii posiadaczki. Gęste, naturalnie wyglądające brwi spopularyzowała w ostatnich latach brytyjska modelka Cara Delevingne, która swoim łobuzerskim spojrzeniem podbiła serca projektantów, stylistów i rzesz naśladowczyń. Na ten trend szybko odpowiedział również przemysł kosmetyczny wypuszczając na rynek szeroką paletę kosmetyków i akcesoriów do makijażu brwi. Jest w czym wybierać!

Rzęsy i brwi są naturalną ramą dla oka, która zdobi i podkreśla jego urodę. Warto o nie umiejętnie zadbać, by wykorzystać ich potencjał. Nie może to być ślepe naśladowanie trendów, a raczej zaadaptowanie ich do własnej urody. Oto krótkie vademecum – kilka  porad, jak pielęgnować brwi, uzyskać modny wygląd i efektywnie wykorzystać dostępne na rynku kosmetyki.

worktime_grafiki_artykulowe_brwi

#1 Przede wszystkim naturalna linia

Większość brwi wymaga regulacji. Najnowsze trendy hołdują gęstym, dość szerokim brwiom o zdecydowanym rysunku, ale nie oznacza to, że można zapomnieć o ich subtelnym wyregulowaniu. Najważniejsza rzecz – kształt brwi musi być dopasowany do linii twarzy i jej naturalnych krzywizn. Prosty trik z patyczkiem przykładanym do płatka nosa pozwala wyznaczyć wewnętrzny i zewnętrzny koniec brwi oraz jej najwyższy punkt. To złota zasada, dzięki której mają naturalny kształt i nie nadają twarzy nienaturalnego wyrazu.

By uzyskać odpowiedni łuk, konieczna będzie depilacja – włoski możesz usunąć za pomocą pęsety, wosku lub nitkowania. Ta ostatnia metoda wymaga jednak wprawy. Jeśli nie czujesz się w tym mocna, skorzystaj z pomocy kosmetyczki, która zrobi to w profesjonalny sposób, a sama później tylko podtrzymuj ten efekt za pomocą pęsety. Korzystałaś kiedyś z nożyka do brwi? Z jego pomocą szybko usuniesz delikatne włoski nad i pod brwią oraz „oczyścisz” okolice wokół oka.

#2 Makijaż

Zacznij od wyszczotkowania włosków w górę i w stronę zewnętrznego końca. Kolejny krokiem jest pomalowanie brwi i nadanie im większej gęstości. Jeśli jesteś brunetką, najprawdopodobniej nie będziesz musiała tego robić, chyba że zależy Ci na domalowaniu brakujących części. W pozostałych przypadkach, czyli gdy brwi są bardzo rzadkie lub jasne, przyda się kredka lub pomada do brwi, dzięki którym nadasz im więcej koloru i optycznej gęstości.

Możesz również skorzystać ze specjalnych zestawów do stylizacji, w skład których wchodzą szablony, woski i pudry – kilkoma wprawnymi ruchami wyczarujesz brwi marzeń. Podczas robienia makijażu pamiętaj o wykonywaniu krótkich ruchów, takich jakie robiłabyś rysując krótkie kreski na papierze. Efekt ma być naturalny i nieprzerysowany. Kredka musi być dobrze naostrzona! Przyda Ci się także ścięty pędzelek przeznaczony do makijażu brwi. Nałożysz nim pomadę lub puder i precyzyjnie namalujesz brzeg brwi. Na koniec jeszcze raz wyszczotkuj włoski i pomaluj je bezbarwnym tuszem lub żelem do formowania brwi, które usztywnią włoski i sprawią, że efekt będzie się utrzymywał przez cały dzień.

worktime_grafiki_artykulowe_brwi2

#3 Triki dla spektakularnego efektu

W kilku ostatnich sezonach brwi są głównym elementem makijażu twarzy. Wykorzystaj ten fakt na swoją korzyść! Ta garść wskazówek może Ci się przydać!

  • Kolor kredek, pudrów czy pomad nie może być zbyt ciemny. Wypróbuj odcienie o ton ciemniejsze niż Twój naturalny kolor włosów.
  • Pudry i pomady dają lżejszy efekt niż kredki. Jeśli nie jesteś mistrzynią rysunku, wybierz właśnie te produkty.
  • Wypełniając brew kolorem, maluj pomiędzy włoskami i rób to krótkimi ruchami. Istotą makijażu jest jedynie wypełnienie kolorem pustych miejsc, a nie narysowanie sztucznej brwi.
  • Uważaj przy wewnętrznym i zewnętrznym końcu brwi – tam rysunek powinien być jak najbardziej naturalny i delikatny, by nie wyglądał sztucznie. Cieniuj, blenduj, rozcieraj! Największa ilość pigmentu powinna znajdować się w najwyższym miejscu brwi – twarz nabierze lekkości, jeśli zaakcentujesz ten punkt.
  • Dla większego podkreślenia brwi wykorzystaj cienie lub rozświetlacz, by rozjaśnić łuk brwiowy nad i pod brwią. Pamiętaj, by dobrze rozetrzeć kosmetyk i połączyć z kolorem otaczającej skóry.
  • Odsuń się od lustra, będziesz miała lepszą perspektywę!

Podobne artykuły