Co podarować Superbohaterowi?

Współczesny tata to prawdziwy superbohater. Ma mnóstwo zajęć, nieustannie brakuje mu czasu – gdyby można było podarować mu kilka dodatkowych godzin, byłby to prezent idealny. Ma wiele twarzy i mnóstwo zainteresowań. Niczym Superman wykorzystując swoją inteligencję i kondycję, łączy życie zawodowe z prywatnym. Próbuje przy tym nie zaniedbywać swoich pasji i zamiłowań. Może warto nawiązać do jego hobby i w ramach prezentu ofiarować mu coś „pasjonującego”?

Prezent dla taty - inspiracje na Dzień Ojca

Sportowy bohater

Obecnie prawie żaden tata nie ogranicza się do dźwigania zakupów i biegania za dziecięcym rowerkiem. Dba o siebie i innych. Niczym Spider-Man doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bieganie, jazda na rowerze czy pływanie to dobra forma, lepsze samopoczucie i zdrowie, ale też chwila dla siebie. Jeśli ma wystarczająco dużo cierpliwości i decyduje się na aktywność z dziećmi, wybiera najlepszy rodzaj wspólnie spędzanego czasu. Nic tak nie cieszy, jak chwile z zazwyczaj zapracowanym tatą.

Superhero, który lubi biegać, ucieszy się z etui do telefonu zakładanego na ramię. Dzięki niemu będzie mógł pozostawać w kontakcie z bazą. Najpewniej chciałby trzymać rękę na pulsie, dlatego dobrym wyborem może okazać się także pulsometr. Tata – zapalony rowerzysta będzie zadowolony z rękawiczek rowerowych, które pozwolą na zachowanie pełnej kontroli nad raz obranym kierunkiem, natomiast licznik rowerowy pozwoli na oszacowanie parametrów jazdy. Każdy mężczyzna lubi znać swoje wyniki! Jeśli nasz Aquaman świetnie pływa, w jego przypadku najlepiej sprawdzą się nowe okulary pływackie. Będzie mógł wypłynąć na głęboką wodę.

Szybki i ciekawy świata

Jeśli nasz tata dużo podróżuje, na pewno ucieszy go plecak turystyczny. Pozwoli mu zabrać na wycieczkę wszystko, czego potrzebuje on i jego, zazwyczaj małoletnie, towarzystwo. Jeśli wyjeżdża sam, zawsze może do plecaka schować coś, co będzie mu o pociechach przypominać. Lubiący wyzwania i podczas przygody chętnie je podejmujący, musi mieć przy sobie porządny, wielofunkcyjny scyzoryk.

Prezent dla taty - inspiracje na Dzień Ojca

Zmotoryzowany Batman dbający o łączność ze swoim centrum dowodzenia na pewno będzie potrzebować ładowarki samochodowej do swojego batmobila. Pomyślmy też o uchwycie samochodowym do telefonu. Dzięki niemu tata, który na co dzień przemierza kilometry, będzie gotów zgłosić się zawsze wtedy, gdy go potrzebujemy, czyli… zawsze.

Mistrz w swoim fachu

Współczesny tata często korzysta z rozwiązań internetowych i sporo czasu spędza przed komputerem. Jego komfort i wygodę znacząco może podnieść podstawka pod notebooka. Jeśli poza domem sporo korzysta z urządzeń mobilnych, może mu się przydać powerbank.

Po pracy tata często zostaje specjalistą do zadań specjalnych. Wyregulowanie siodełka rowerowego, skręcenie nowej szafki, cieknący zlew, zapchany odpływ od pralki – na naszego Iron Mana czekają przeróżne zlecenia. Ich realizację może ułatwić wiertarko-wkrętarka, a ładnie wykonana skrzynka na narzędzia pozwoli się perfekcyjnie zorganizować i mieć pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia.

Tata po godzinach

Receptą na relaks dla zapracowanego taty może okazać się dobra, angażująca gra planszowa. Jeśli dodatkowo jest on fanem elektroniki, wybierzmy grę na konsolę. Czas dla dzieci i dobra zabawa gwarantowane. Gry to też dobry pomysł na rozrywkę w dorosłym towarzystwie. Superbohaterowie potrzebują bowiem spotkań we własnym towarzystwie.

Nawet cyborg musi kiedyś naładować akumulatory. Jeśli jest melomanem, po długim, pełnym superzadań dniu, chętnie sięgnie po płytę z ulubioną muzyką, a dodatkowo dla ceniących sobie wysoką jakość dźwięku, dobrym wyborem będą słuchawki.

Prezent dla taty - inspiracje na Dzień Ojca

Każdy tata od czasu do czasu lubi obejrzeć dobry serial. Znając jego preferencje i wiedząc, czy celuje w akcję, sensację czy klimaty wojenne, możemy upolować dla niego serial na DVD, po który będzie sięgał w wolnej chwili albo często do niego wracał.

Po długim, aktywnym dniu, każdy He-Man na powrót staje się człowiekiem i poszukuje sposobu na zrelaksowanie się. Jeśli czyta książki fabularne, wybierzmy odpowiedni gatunek. Lubi fantasy, kryminał, przygodę? Podarujmy mu pozycję z nowości, co do której mamy pewność, że na pewno jej nie przeczytał. Jeśli woli coś bardziej technicznego lub poradnikowego, z pewnością znajdziemy album albo samouczek o programowaniu czy fotografowaniu. Podróże i tematy sportowe też są w tym kontekście godne uwagi.

Pomysłów jest wiele. W zapomnienie odchodzi więc pogląd, że trudno jest wybrać coś na prezent dla mężczyzny. Wszystko zależy od jego zainteresowań, upodobań, po trosze od naszego budżetu. Wybór nie powinien być trudny, przecież każdy doskonale zna swojego prywatnego superbohatera!

Podobne artykuły