Co się stało z Albertem?

Zbliża się początek roku szkolnego. Dla wielu dzieci oznacza to pójście pierwszy raz do szkoły. Prawdopodobnie w niektórych małych głowach, aż roi się od pytań. Niektóre brzuchy zaczynają boleć. U innych zmienia się zachowanie. Takim przypadkiem jest Albert Albertson.

Albert Albertson ma siedem lat. Jutro rozpoczyna szkołę. Ale to nie jest zwyczajny Albert. Zazwyczaj chłopiec jest łobuziakiem i rozrabiaką. Ostatnio jednak stał się grzeczny i bardzo poważny.

albert_9_co-sie-sta_o_www700px_1

Okazuje się, że Albert boi się iść do szkoły. Tata stara się go pocieszyć i zdradza mu pewną tajemnicę. Nie tylko chłopiec się denerwuje. Robi to mnóstwo dzieci na całym świecie, które leżą już w łóżkach i myślą o pierwszym dniu szkoły. Pokrzepiony Albert zasypia. Następnego dnia w szkole dowiaduje się, że to nie uczniowie byli najbardziej zestresowani. Przyjście nowej klasy bardzo przeżywała pani wychowawczyni!

albert_9_co-sie-sta_o_www700px_3

„Co się stało z Albertem?” wydawnictwa Zakamarki to pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców i ich dzieci rozpoczynających szkołę. Autorka w swój niezwykły sposób pokazuje, że strach, zdenerwowanie i obawy to zupełnie naturalna rzecz. Poczucie, że nie jest się samemu ze swoimi emocjami dodaje dzieciom otuchy.

Książka jest poradnikiem jak wspierać dziecko. Pomaga też dorosłemu w radzeniu sobie ze swoimi obawami. Po pierwszym dniu szkoły zachowanie Alberta wraca do normy. To doskonale pokazuje jak szybko dzieci adaptują się w nowej sytuacji i miejscu. Nie należy spędzać nocy na zadręczaniu się jak będzie. Nasze dzieci są wyjątkowe i na pewno świetnie sobie poradzą. A jeśli na początku będzie im ciężko to znajdą w nas wsparcie.

Podobne artykuły