Dawno, dawno temu – Ania Dziedzic

Ania Dziedzic – Fit Mom – propagatorka aktywności fizycznej wśród kobiet w ciąży i mam, mama dwójki dzieci, autorka unikalnego programu dla mam „BE FIT MOM”. Od kilku lat, korzystając z własnego doświadczenia, motywuje kobiety w ciąży i mamy z całej Polski do aktywności fizycznej. Ania Dziedzic dzieli się z kobietami praktycznymi poradami z zakresu ćwiczeń, diety oraz trudnych spraw z okresu ciąży i po ciąży. Wspiera również kobiety w procesie powrotu do formy fizycznej po porodzie.
Na co dzień prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży oraz mam z udziałem dzieci w „Studio Be Active” w Warszawie, jak również oferuje indywidualną opiekę trenerską i układa diety dopasowane do potrzeb kobiet. W okresach wiosennym i jesiennym prowadzi zajęcia na warszawskim Polu Mokotowskim według programu „BE FIT MOM”.

Program „BE FIT MOM” – autorski program ćwiczeń dla mam, stworzony przez Anię Dziedzic, opiera się na zasadzie 3 w 1: matka, dziecko i… wózek w oprawie świeżego powietrza.
Kto może wykonywać ćwiczenia? Każda mama będąca około 6-8 tygodni po naturalnym porodzie i około 12 tygodni po cesarskim cięciu.
Kiedy można wykonywać ćwiczenia? Niezależnie od pory dnia, w trakcie spaceru po parku, pchając przed sobą wózek, a w nim swój skarb.

Jaka była jako dziecko? O czym marzyła?

anna_dziedzic_fit
fot. prywatne archiwum

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami żyła dziewczynka z wielkimi marzeniami. O czym marzyłaś?

Marzyłam o tym, by żyć w świecie, w którym marzenia się spełniają. W którym królewicz wcale nie przyjedzie na białym koniu, ale wstanie rano i zrobi dokładnie taką kawę, jaką ona lubi. W którym praca będzie pasją, a codzienność wyzwaniem. No i się udało.

Byłaś niejadkiem czy może zjadałaś wszystko co wpadło Ci w ręce? Która potrawa była Twoją ulubioną?

Jadłam wszystko. Moją ulubioną potrawą z dzieciństwa był grysik na mleku z masłem i cukrem. Jako dziecko nie myślałam, że w jedzeniu chodzi nie tylko o najadanie się. Dzisiaj dostrzegam w spożywaniu posiłków dużo więcej. Uważam, że jedzenie jest częścią dbania o siebie, ale poza dobrze zbilansowaną dietą, jedzenie, zwłaszcza z rodziną, to specjalny moment budowania relacji. To moment, w którym swoim bliskim można przekazać: kocham Was, troszczę się o Was.

Jakie masz najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa?

Myślę, że moja aktywna mama, która każdego wieczoru rozkładała matę i na niej ćwiczyła. Do dzisiaj pamiętam jej wyraz twarzy i usta, które odliczały liczbę powtórzeń. Wprowadziła w naszym domu nawyk aktywności ruchowej i stała się dla mnie inspiracją. Gdy skończyłam 6 lat zaczęłam ćwiczyć razem z nią. Dzisiaj to ja ćwiczę w domu na macie, a obok mnie moje córki hasają. Dodam, że teraz moja mama korzysta z moich zestawów ćwiczeń. Taka pokoleniowa wymiana.

Kim była Twoja pierwsza miłość?

Moją pierwszą miłością był mój mąż, którego zobaczyłam na boisku mając 12 lat. Zanim zaczęliśmy być parą minęło kolejne 12 lat. Wiem jednak, że wtedy na boisku przeżyłam miłość od pierwszego wejrzenia, która trwa do teraz. Szczęściara ze mnie.

Czy zostało w Tobie jeszcze coś z dziecka?

Nadal, gdy wchodzę do pokoju hotelowego skaczę po łóżku jak dziecko i mam z tego niezłą zabawę. Zanim zostałam mamą robiłam to sama, a mąż stał z boku i się przyglądał. Teraz, wraz z moimi dwiema córami, skaczemy po łóżku. Moje dziewczynki pilnują, abym wciąż czuła się jak one.

Ukochana zabawa z dzieciństwa to…

Zabawa na drzewach. Dawała mi dużo swobody, wolności i pozwalała poczuć się jak w dżungli, a jednocześnie wspinać się na kolejne „szczeble”, bo dla mnie im wyżej, tym lepiej. Dzisiaj drzewa wykorzystuję tylko jako przyrząd do ćwiczeń.

Podobne artykuły