Gotuj zdrowo dla dzieci

Mamo, chcę zjeść coś dobrego! Mamo, poproszę makaron z czekoladą! Te lub podobne zdania, pewnie każdemu rodzicowi zdarzyło się usłyszeć. Dzieci lubią jeść to co ładnie wygląda i smakuje, ale niestety nie zawsze jest zdrowe. Kiedy kończy się kreatywność, żeby posiłki były nie tylko piękne, pyszne, ale także zdrowe, warto sięgnąć po książkę „Gotuj zdrowo dla dzieci”, wydawnictwa Egmont. 

12_13_Gotuj_zRybka

Bądź zdrów jak rybka! „Gotuj zdrowo dla dzieci” to aż 85 przepisów na zdrowe i pyszne dania dla dzieci, różnorodne propozycje na śniadanie, coś na ząb, obiad, podwieczorek i kolację. Każda mama znajdzie coś na miarę swojej pociechy.

Oprócz tego, że proponowane dania są zdrowe, wspaniale też smakują. Autorka nie wyłącza z menu mięsa czy glutenu, ale zwraca uwagę na to, aby korzystać z produktów ze sprawdzonych źródeł, najlepiej ekologicznych.

52-53_Gotuj_zRybka

Sama przetestowałam z moją córką kilka potraw i jesteśmy zachwycone. Zazwyczaj Jula jest niejadkiem, a tu za każdym razem zajadała, aż się Jej uszy trzęsły. Przepisy są proste, więc każdy rodzic sobie z nimi poradzi. Przydatne są też informacje czy potrawa zawiera gluten i mięso.

Warto sięgać po tę książkę nie tylko gotując obiady, ale także przygotowując sobotnie śniadania lub wtorkowe kolacje. Każdy z działów ma w sobie perełki, których grzechem byłoby nie spróbować.

Podobne artykuły