Gra Top-A-Top

Top-A-Top to gra przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia. Postanowiłam zaryzykować i przetestować ją na mojej 4-letniej córce. Przedstawiłam Jej zasady i… ograła całą rodzinę! 🙂

Gry planszowe - topatop
autor: Szwedzki

Top-A-Top to prosta i sympatyczna gra, której zasady poznacie błyskawicznie, a bawić Was będzie przez długi czas. Jej celem jest pozbycie się wszystkich kart. Karty posiadają 3 poziomy trudności, które oznaczone są różnymi kolorami ramki. Od najłatwiejszych zielonych, przez żółte, po najtrudniejsze czerwone.

Gra polega na odpowiedniej reakcji na przedstawione na kartach rysunki. Moja córka najbardziej polubiła clowna, na widok którego trzeba zrobić głupią, śmieszną minę oraz dziewczynkę ze strzałką, która zmusza do obrócenia głowy w prawo i powiedzenia Dzień dobry.  A powtarzanie nazwy Top-A-Top uważa za wspaniałą zabawę.

Gry planszowe - topatop
autor: Szwedzki

Plusem gry jest jej wielkość (pudełko ma kształt tuby), dzięki czemu można ją bez problemu zabrać na wakacje jako rozrywkę podczas deszczu. Jej forma sprawia, że nadaje się także na plażę i nie trzeba się martwić, że coś nam się zgubi i spędzimy długie godziny na poszukiwaniu małej części.
Kolejna zaleta to ćwiczenie pamięci oraz refleksu. Dla dzieci to świetna nauka, a nam, dorosłym, też nie zaszkodzi.
Ostatnie, ale chyba najważniejsze, to mina dziecka, które wygrywa z dorosłymi. Bezcenne.

Wad nie znalazłam.

Podobne artykuły