Jak skompletować wyprawkę do szkoły?

Zbliża się wrzesień. Czas przygotować wyprawkę do szkoły. Co powinno się w niej znaleźć? Sprawdź nasze propozycje. 

back2school_wewnatrz

Tornister – porządny, usztywniany, zmieszczą się do niego wszystkie potrzebne książki i przybory. Może być z ulubioną postacią albo motywem. Z kółkami lub bez. Wszystko zależy od potrzeb dziecka i niezbędnych rzeczy do zabrania. Ważne, żeby miał odpowiednią liczbę przegródek i był solidny.

Artykuły piśmiennicze – warto mieć ich kilka przy sobie. Najlepiej w różnych kolorach i wzorach. Do wyboru mamy długopisy żelowe, olejowe, zmazywalne. Przetestujcie, który najlepiej układa się w rączce Waszego dziecka. Leworęcznym osobom polecamy długopisy, które pod wpływem wilgoci i dotyku nie rozmazują się. Zaopatrzcie też małych uczniów w ołówki. Przydadzą się do szkiców i rysunków geometrycznych.

Zeszyty – potrzebne do każdego szkolnego przedmiotu. Do matematyki w kratkę, do polskiego w linie. Gładki przyda się do rysowania, tworzenia, bazgrania. Oczywiście bardzo ważna jest okładka. Star Warsy, Księżniczki, Hello Kitty czy może Auta? Wszystko zależy od zainteresowań dziecka. Pozwólmy mu wybrać – poczuje się docenione i samodzielne. Warto użyć też zewnętrznych okładek. Chronią przed zabrudzeniem, zamoczeniem i zagięciem rogów. Są przezroczyste, więc nie zasłonią cennych obrazków. Jeżeli dziecko chce mieć oryginalnie wyglądający zeszyt może użyć kolorowej okładki i ozdobić ją naklejkami. Najlepiej jeśli zrobi to bez pomocy dorosłych. Będzie to dzieło jedyne w swoim rodzaju.

Artykuły plastyczne – pastelowe, ołówkowe, świecowe, akwarelowe. Do wyboru, do koloru. Pamiętajmy jednak, że pastele łatwo brudzą. Kredki świecowe nie nadają się do rączek, które mają w sobie dużo siły i wkładają w rysowanie całą energię. Dla początkujących artystów polecamy kredki ołówkowe. Ciężko je złamać i starczają na długo. Jedynym minusem jest konieczność częstego temperowania. Małym artystom polecamy też plastelinę. Pozwoli wyczarować Plastusia, bałwanka, dom dla pięknego kamyka. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. A lepienie z plasteliny jeszcze ją rozwija. Dodatkowo pomaga ćwiczyć mięśnie rąk, które mają dużo pracy podczas pierwszych miesięcy nauki pisania.

Piórniki – to nie tylko miejsce do przechowywania długopisów, ołówków i gumek. To też modny dodatek, który warto prezentować na szkolnej ławie. Minimalistom polecamy piórniki jednokomorowe. Tych którzy lubią mieć wybór skuszą piękne piórniki dwukomorowe. Dzieci, które wszystko upychają pokochają tuby.

Plecaki – dla szkolnych wyjadaczy plecak to podstawa. Zmieszczą się tam podręczniki, zeszyty, kanapki i ciekawa książka. Wygodny, każdemu doda stylu. Nawet najbardziej dorośli uczniowie nie będą się wstydzić go nosić.

Wyprawka szkolna

Podobne artykuły