Jak wybrać dobry plecak?

Zbliża się wrzesień, dlatego coraz częściej rozmyślamy nad kupnem odpowiedniego plecaka dla naszego dziecka. Tornister, plecak, torba czy może worek? Co najlepiej wybrać? 

_MG_9714

1. Plecak warto dobrać do wieku oraz postury użytkownika i jego przeznaczenia: inny wybierzemy dla dziecka do szkoły, inny na wycieczki, a jeszcze inny dla przedszkolaka.

2. Ważne, aby zarówno szelki jak i plecy były dopasowywane do postawy oraz pomagały zachowywać ergonomię noszenia. Profilowane elementy ułatwiają odpowiedni przepływ powietrza między materiałem a ciałem.

_MG_8868

3. Wszelkie wzmocnienia typu podwójne dno plecaka, odporność na przemakanie, wzmocnione plecy i szelki wpływają nie tylko na komfort noszenia, ale także na trwałość użytkowania oraz lepsze zachowanie przedmiotów w plecaku.

4. Odblaski, czyli kwestia bezpieczeństwa, pomocne są szczególnie o zmroku lub po prostu w zimie, gdy dni są o wiele krótsze.

5. Trendy: wielkim powodzeniem cieszą się tak zwane trolley’e, czyli plecaki na kółkach. Nie należą do najtańszych plecaków, ale są warte swojej ceny – dziecko ciągnie bagaż na rozsuwanej rączce odciążając kręgosłup. Trolley’e można oczywiście nosić również na plecach. Warto tu zwrócić uwagę na jakość kółek, pokrowiec na nie (potrzebny, aby na trolley noszony na plecach nas nie brudził) oraz miękką osłonę stelaża chroniącą plecy.

Podobne artykuły