Kultura na co dzień 1-8 maja

Niedziela 1.05

Hans Zimmer wystąpi w Łodzi. Koncert odbędzie się 1 maja 2016 roku w Atlas Arenie. Hans Zimmer zagra w Polsce w ramach trasy Live on Tour. Łódź znajdziemy na oficjalnej stronie artysty.

Hans Zimmer jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej, tworzy również muzykę do gier. Napisał muzykę do takich filmów jak: Interstellar”, Incepcja”, Mroczny rycerz”, Kung Fu Panda”, Piraci z Karaibów”, The Simpsons” i wielu innych. 

Poniedziałek 2.05

Noc muzeów w Warszawie. W ramach tegorocznej nocy muzeów organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji kulturalnych. Imprezy zaczynają się od godz. 19. Wśród najciekawszych warto wymienić koncert zespołu Księżyc promujący najnowszą płytę „Rabbit Eclipse” w Królikarnii, koncert gwiazd polskiej sceny jazzowej w Muzeum Jazzu, koncerty i przedstawienia muzyczne (w salach i audytoriach Uniwersytetu Muzycznego). Między 19:00, a 2:00 odbędzie się koncert Big Bandu UMFC, grającego muzykę bigbandową we wszystkich kolorach (wstęp 20 zł). Po koncercie studenci zaproszą słuchaczy na uniwersyteckie patio, na dalsze wydarzenia. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Wtorek 3.05

MAJ, BZY, RYBNIK I TY – wielka rybnicka majówka 2016 ELECTRONIC MUSIC DAY KAMPUS, czyli 4 dni świetnej imprezy w Rybniku! Muzyka elektroniczna, alternatywa, jazz najwyższej półki, pochód majowy, filmowe leżakowanie, ale też chwila historycznej zadumy. 3 maja zapowiada się najciekawiej: darmowe koncerty zagrają m.in. Smolik & Kev Fox, Skubas i Wojtek Mazolewski Quintet.

Środa 4.05

W Lublinie rozpoczną się Juwenalia. Dla studentów zagrają w środę Lasio Companija, Sobota, Junior Stress, Akcent i Enej. Zabawa będzie trwała aż do niedzieli. Na scenie wystąpią m.in. LemON, Grubson, Boys i Ira. Tuż przed startem imprezy, przedstawiciele samorządów studenckich poinformowali, że Z przyczyn niezależnych od organizatorów na tegorocznych Lubelskich Dniach Kultury Studenckiej „Juwenalia – Feliniada – KULturalia” 2016 nie wystąpi zespół Kukiz&Piersi. Muzyków, którzy mieli wystąpić zastąpi zespół Big Cyc. 

Czwartek 5.05

W Białymstoku rozpoczną się Juwenalia. Na początek zaprezentują się Lady Pank, Tede, Boys. W piątek będzie można posłuchać zespołu Perfect czy grupy Akcent. W sobotę wystąpią m.in. Golec uOrkiestra, O.S.T.R i Kamil Bednarek. 

To będą jedne z najlepszych Juwenaliów w historii. Na czterech scenach w ciągu czterech dni usłyszymy kilkudziesięciu artystów – zapowiada Maciej Łukaszewicz, rzecznik imprezy. Dlaczego nie przekonać się osobiście?

Weekend 6-8.05

Wrocław przygotował dla swoich mieszkańców sporo atrakcji na nadchodzący weekend.

Wiosenna aura zachęca do wyjścia w plener, więc warto zabrać rodzinę, znajomych i udać się do parku Tysiąclecia na akcję sadzenia drzew, połączoną z piknikiem. Rusza 9. Wrocławska Olimpiada Młodzieży. W niedzielę piknik charytatywny w Orbicie, a w scenerii Dworca Nadodrze koncert „Zapomniane miasto”. Miłośnicy planszówek ucieszą się z Festiwalu Gier Planszowych, a fani afrykańskiej muzyki z Dni Kultury Afrykańskiej. Będą targi, giełdy, kiermasze i zwiedzanie miasta z dziećmi.

Z kolei w Poznaniu Biblioteka Uniwersytecka z okazji startu XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała kiermasz pod hasłem „Dajmy książkom drugie życie”. Z przewietrzonych magazynów biblioteki dla poznaniaków w piątek trafi ponad 4000 książek, które będzie można kupić za symboliczną złotówkę. W sobotę natomiast istna gratka dla fanów komiksów. Biblioteka rozda za darmo ponad 4000 tysiące komiksów wydanych specjalnie na ten dzień. Dużą cześć z nich stanowić będą duże wydawnictwa amerykańskie.

Podobne artykuły