Kultura na co dzień 27 czerwca – 3 lipca

Poniedziałek 27.06

August Burns Red, Silverstein, Beartooth – Katowice

Po dobrze zapamiętanych występach w październiku ubiegłego roku, religijni metalcorowcy z Anglii powracają do Polski! August Burns Red zagrają w katowickim Mega Clubie, a 28.06 w warszawskiej Proximie. Wystąpi również kanadyjska formacja sceny post-hardcore Silverstein oraz amerykanie z Beartooth, których debiutancki album zatytułowany „Disgusting” podbił krytykę, a w naszym kraju pojawią się po raz pierwszy!

Wtorek 28.06

Koncert zespołu Oh Wonder – Gdynia, Klub Muzyczny Ucho

Warto się przekonać za co te wszystkie ochy i achy pod adresem londyńskiego duetu. Całkiem niedawno zadebiutowali albumem „Oh Wonder”, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Porównywani do najlepszych artystów alternatywnego popu, Anthony West i Josephine Vander Gucht, na scenie świetnie sobie radzą, o czym świadczą wykupione ze znacznym wyprzedzeniem bilety na koncert. Ten zespół warto zapamiętać, a na koncert warto pójść.

Środa 29.06

„Metro” – Warszawa

W Studio Buffo może być całkiem serio. Ciekawie zapowiadający się spektakl muzyczny „Metro” to połączenie opery z musicalem i operetki ze streetartem. Występujący w przedstawieniu młodzi wykonawcy często debiutują na scenie, jednak przekonują jurorów przeróżnych festiwali i zdobywają indywidualne nagrody i nominacje.

Czwartek 30.06

Po lub przed historycznym meczem reprezentacji Polski na EURO 2016 z Portugalią, będzie można się wyluzować we Wschowej, do której przeniesiony został Burning Sun Festiwal. W czwartek  na Torze Motorcorssowym Kacze Doły rozpocznie się trzydniowa impreza, na której zagoszczą czołowe zespoły reggae z Polski i Jamajki. Szczegóły oraz line-up na fun-page’u wydarzenia.

Piątek 01.07

W Teatrze Polskim we Wrocławiu rozpocznie się Brave Festival. Na otwarcie sztuka „Crazy God” Teatru Pieśni Kozła. Inspirowany „Hamletem” spektakl bada granice ludzkiej brutalności i szaleństwa. Przedstawiciele 14 narodów będą próbowali to wyjaśnić odwołując się do różnych religii i systemów społecznych.

Sobota 02.07

Historyczny koncert Black Sabbath w Tauron Arena w Krakowie! Legenda rocka żegna się z fanami pożegnalnym, ostatnim koncertem. Europejska trasa „Black Sabbath – The End” zaczyna się 1 lipca w Budapeszcie. Koncert w Krakowie cieszy tym bardziej, że przez trzy tygodnie nie było wiadomo czy do niego dojdzie.

Black Sabath
DFP Photographic / Shutterstock.com

Niedziela 03.07

Kolejna legendarna grupa w Polsce! Legenda rocka Iron Maiden, którego nowy podwójny album studyjny „The Book of Souls” zadebiutował na 1 miejscu w Polsce, po długim oczekiwaniu zabrzmi wreszcie na Stadionie we Wrocławiu. Jako support wystąpią The Raven Age i gościnnie Anthrax.

Podobne artykuły