Kultura na co dzień 9-15 maja

Poniedziałek 9.05

Nie oceniaj książki po okładce – weź udział w randce w ciemno z książką!

Doczytania – projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wymianę książek. Książek bez tytułów, zapakowanych w szary papier, przewiązanych sznurkiem i czekających na nowego właściciela.

Jak wziąć udział w akcji? Przygotuj książkę, którą chcesz wymienić. Zapakuj ją w szary papier, a na nim napisz cytat z książki. Niech wybrany przez Ciebie fragment zachęci innych uczestników akcji do wybrania właśnie Twojej książki! Z tak zapakowaną książką-niespodzianką przyjdź na naszą wymianę i wybierz coś dla siebie! 

Kiedy i gdzie? Na randkę w ciemno z książką zapraszamy 9 oraz 10 maja (poniedziałek i wtorek) w godzinach 10:00 – 15:00. Będziemy czekać na Was na Małym Dziedzińcu na Kampusie Głównym UW.

Wtorek 10.05

W Teatrze Sabat o 19.30 odbędzie się premiera niezwykle ciekawie zapowiadającej się sztuki „Miłość.com”.

„Miłość.com” – „Współczesne Love Story w 2D” to spektakl, gdzie motywem przewodnim będzie historia, w której główny bohater, za pośrednictwem Internetu, zakochuje się w wirtualnej dziewczynie. Zakochany nieprzytomnie, postanawia ją odnaleźć, będąc przekonanym, iż jest ona miłością jego życia – prawdziwą kobietą. Rozpoczyna swoją podróż po świecie pełnym elektroniki, szaleństwa oraz niezwykłych zjawisk, a wszystko to przy dźwiękach wielkich przebojów w oprawie najlepszej choreografii. Historia ma skłaniać do refleksji – czy w dzisiejszym świecie, przepełnionym elektroniką,  wirtualną rzeczywistością i kosmiczną technologią – możliwe jeszcze jest odnalezienie prawdziwej miłości.

Środa 11.05

Niezwykłe CocoRosie ponownie w Polsce! Siostry Bianca i Sierra Casady zagrają w klubie Eskulap w Poznaniu. CocoRosie będą promowały swój najnowszy album „Heartache City”, który wkrótce trafi do polskich sklepów.

Równie utalentowane, co ekscentryczne Amerykanki to ulubienice nadwrażliwców, wyrafinowanych estetów i artystycznej bohemy po obu stronach Atlantyku. Do fanów CocoRosie zaliczają się m.in. Anthony Hegarty (Anhoni), Devendra Banhart czy Jim Jarmusch. Rozentuzjazmowany Jarmusch ich nowy album zrecenzował w swoim stylu:

Brzmi jakby śpiewały dla ciebie dwie Billie Holiday z głosami wyższymi o oktawę, podczas gdy jesteś na kwasie w Tokyo w roku 1926.

Warto się przekonać, choć niekoniecznie pod wpływem środków odurzających.

Czwartek 12.05

Galeria Malarstwa Polskiego Zamku Lubelskiego zaprasza na koncert Flamenco Con Amor.

Zespół Corazón Flamenco’ istnieje od 2006 roku. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich brzmień. Od czterech lat Corazón Flamenco’ zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce występując w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych. Zespół na stałe współpracuje z warszawskimi teatrami – Teatrem Tańca NTF, Teatrem Kamienica w Warszawie, Teatrem POLONIA, Teatrem Syrena i Teatrem Komedia.

Piątek 13.05

W piątek 13-go warto przejść się do wrocławskiej Hali Stulecia na 5 edycję Polskiej Nocy Kabaretowej.

Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Na scenie zobaczycie Paranienormalnych, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Kabaret K2 w premierowych programach. Prowadzeniem Polskiej Nocy Kabaretowej 2016 zajmie się Kabaret Nowaki. Tegoroczna edycja Polskiej Nocy Kabaretowej to okazja do świętowania i radości. Postanowiliśmy uczcić ten okrągły jubileusz w wyjątkowy sposób.
Setki zagranych dla Was spektakli, kolejne lata szlifowania ich formuły i poznawania Waszych oczekiwań pozwoliły nam na stworzenie najlepszego i największego widowiska kabaretowego w kraju.

Polska Noc Kabaretowa to impreza dla każdego, o czym świadczy różnorodność widzów, a łączy ich jedno – niepodważalne zadowolenie, uśmiech na twarzy i chęć odwiedzenia Polskiej Nocy Kabaretowej podczas kolejnej edycji pełnej nowości i zaskakujących momentów.

Sobota 14.05

Stowarzyszenie Klub Szalonego Podróżnika zaprasza na spotkanie z Władysławem Labudą – autorem książki ”Jak podróżować za darmo 974 dni dookoła świata”.

Pewnego jesiennego wieczoru Władysław Labuda postanawia rzucić wszytko co posiada: dziewczynę, firmę, samochód oraz całe ustabilizowane życie. Decyduje się podążać za głosem serca i wyruszyć w podróż dookoła świata.

Rok później wyjeżdża z Polski, aby okrążyć glob w poszukiwaniu prawdziwej wolności i alternatywnych ścieżek życia. Postanawia, że nie wyda ani centa na noclegi.
Władek za prezentację swojej podróży na tegorocznych Kolosach otrzymał nagrodę publiczności.

Spotkanie rozpocznie się godz. 17.00 w  Akademickim Centrum Kultury i Sportu 9 stóp w Poznaniu.

Niedziela 15.05

W Tauron Arenie w Krakowie, odbędzie się jedyny w Polsce, koncert włoskiego duetu Al Bano i Rominy Power. Po przeszło 20-letniej nieobecności artyści powrócili na scenę święcąc tryumfy zarówno w Europie jak i w Ameryce. Mimo upływu tylu lat nadal wspaniale śpiewają, wzbudzając ogromny zachwyt publiczności. Ich największe przeboje, takie jak: Felicita”, Sempre sempre”, Liberta”, Sharzan” czy Nostalgia Canaglia” wzbudzają równie wielkie emocje jak w latach 80-tych.

Koncert zapewne będzie wspaniałym przeżyciem dla wszystkich fanów włoskiej piosenki i nie tylko. W programie koncertu przewidziano największe przeboje duetu Al Bano i Rominy Power, a także nowe utwory.

Podobne artykuły