Makijaż dekoltu

Lato to idealna pora roku, by odsłonić nieco ciała. Wydekoltowane sukienki, kuse topy i bluzeczki odkrywają atuty kobiecego ciała i dlatego warto pokusić się o jego apetyczny wygląd. Jednym z popularnych sposobów jest makijaż dekoltu. Podpowiadamy, jak go wykonać!

Dekolt jest bezsprzecznie mocnym atrybutem kobiety. Wypielęgnowany, pełny i zmysłowy – o takim ideale marzy każda z nas. I jeśli o to pierwsze wcale nie jest trudno, o to drugie niejedna z kobiet musi się nieco postarać. Na szczęście dzięki kosmetykom do makijażu i konturowaniu można szybko i efektownie zadbać o kuszące linie. Wystarczy kilka wprawnych ruchów, by ta partia ciała nabrała zmysłowości. Masz ochotę spróbować? Oto kilka podpowiedzi!

Na czym polega makijaż dekoltu?

Makijaż dekoltu polega przede wszystkim na odpowiednim wymodelowaniu jego linii i optycznym powiększeniu piersi za pomocą techniki konturowania. Jest to rozpowszechniona przez znaną celebrytkę, Kim Kardashian, metoda nadawania pożądanego kształtu twarzy za pomocą popularnych kosmetyków do makijażu, którą z powodzeniem zaczęto wykorzystywać również do modelowania innych części ciała. Dzięki wprawnemu wykorzystaniu podkładu, bronzera, rozświetlacza i korektora można szybko uzyskać efekt wysmuklenia lub też uwypuklenia pożądanych partii. Kluczem do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu jest wprawne operowanie światłem (rozświetlacz, korektor) i cieniem (bronzer, podkład), dzięki któremu uzyskuje się podkreślenie kuszących linii i zamaskowanie tego, co nieestetyczne.

Przygotowanie skóry i potrzebne akcesoria

Makijaż dekoltu rozpocznij od odpowiedniego przygotowania skóry. Powinna być gładka i miękka – tylko taka będzie wyglądać naprawdę zmysłowo. Wykonaj delikatny peeling szyi, ramion i dekoltu, a następnie nanieś na skórę balsam lub krem nawilżający. Pozwól mu się dobrze wchłonąć i przystąp do wykonania makijażu. Przyda ci się jakiś kosmetyk do nadawania optycznej głębi, na przykład bronzer lub ciemniejszy odcień podkładu oraz kosmetyki, którymi rozświetlisz i optycznie powiększysz piersi, czyli rozświetlacz lub jasny korektor. Niezbędny będzie także miękki pędzel do blendowania (rozcierania).

Jak wykonać makijaż dekoltu?

Trendy w makijażu - makijaż dekoltu

Teraz już tylko czas, by założyć letnią sukienkę i cieszyć się świetnym wyglądem! 

Podobne artykuły