Mus jabłkowy

Tata ma gładkie policzki, twarde mięśnie, a w kąpieli śpiewa jak mama. Jego ręce są ciepłe, a palce smakują musem jabłkowym. Ale czasem ręce taty robią się zimne i zaczynają ciskać błyskawice. Tata milknie, a w powietrzu zawisa burza. Na szczęście trwa to tylko chwilę, a potem… palce taty znów smakują musem jabłkowym.

phpThumb_generated_thumbnail
autor: Klaas Verplancke

„Mus jabłkowy” wydawnictwa Dwie Siostry to wzruszająca książka obrazkowa o małym chłopcu, jego tacie i o tym, że nawet najlepszy rodzic czasem wpada w złość. Ale nie na długo.

Ta przepiękna historia opowiada o tym jak w jednej chwili, w oczach naszego dziecka, możemy z cudownego rodzica stać się owłosionym stworem.

phpThumb_generated_thumbnail2
autor: Klaas Verplancke

Każda rodzina ma swoje rytuały. Tak jest i w tym wypadku. Wspólne robienie musu jabłkowego sprawia, że tata i syn spędzają razem czas oraz zacieśniają więzy. Ale jak to bywa, tata potrafi się zdenerwować. I wtedy nie jest już tak wesoło. Synek odbiera każde zachowanie bardzo emocjonalnie. Świat w którym tata jest zdenerwowany staje się wrogi, ciemny i pełen drzew mówiących głosem ojca.  Na szczęście każda burza kiedyś mija. A potem znowu tata smakuje musem jabłkowym.

Książka wydawnictwa Dwie Siostry posiada niesamowite ilustracje, które wspaniale dopełniają treść. To one pokazują, jak tata za pomocą wspólnej przyjemności – musu jabłkowego – przeprasza syna za swoją złość. Dzięki nim widzimy także, jak zmienia się twarz rodzica wraz z rosnącą złością. Obrazki wciągają nas w życie domowe tej rodziny i pozwalają przeżywać wraz z chłopcem wszystkie silne emocje, które targają każdym kilkulatkiem.

Ta książka to lektura obowiązkowa dla dzieci i rodziców. Każdy może się czegoś z niej nauczyć. Można do niej wracać wiele razy, za każdym razem odkrywając coś nowego.

Podobne artykuły