O chłopcu, który wpadł do książki

Po co jesteśmy na świecie? Dlaczego jesteśmy akurat tutaj? To ważne pytania, które pojawiają się w głowie każdego człowieka. Ale jak odpowiedzieć na nie kilkuletniemu dziecku? Pomoc przychodzi wraz z książką wydawnictwa Adamada „O chłopcu, który wpadł do książki„. 

Niezwykła opowieść o sensie życia, dorastaniu i wartościach. Poznajemy  historię człowieka od narodzin (kiedy nasze życie jest białą, niezapisaną kartką), aż do dorosłości. Po drodze bohater zdobywa przyjaciół, miłość, uczy się co to dobroć.

D040_O_Chlopcu_ktory_wpadl_do_ksiazki_s6-7
autor: Peter Carnavas

Oprócz treści bardzo ważne są też rysunki. Pokazują drogę chłopca od momentu pojawienia się w książce, aż do chwili kiedy postanawia znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie: „Dlaczego pojawił się na tej stronie?”. Kiedy wyskakuje z książki, dzieci z niedowierzaniem patrzą i pytają” Gdzie jest ten pan?”. Po przewróceniu strony na ich buzi maluje się ulga, że bohater powrócił.

D040_O_Chlopcu_ktory_wpadl_do_ksiazki_s24-25
autor: Peter Carnavas

Historia „O chłopcu, który wpadł do książki” to odpowiedź na pytania „po co tu jesteśmy?” i „co jest w życiu najważniejsze?”. Dzieci dowiadują się, że to rodzina i miłość są sensem życia. To niezwykła książka, którą powinni przeczytać zarówna mali jak i duzi poszukiwacze. Podaje jedną z możliwych odpowiedzi w sposób delikatny i piękny. Dodatkowo ilustracje wzbogacają przekaz i pomagają zrozumieć wszystko małemu czytelnikowi.
Polecam każdemu kto lubi książki wartościowe i mądre.

Podobne artykuły