Ostatnie drzewo w mieście

Czy jeden chłopiec może zmienić świat? Czy w świecie pełnym betonu, spalin i pośpiechu jest jeszcze miejsce na kontakt z przyrodą? Czy warto dbać o naturę? Dowiecie się czytając „Ostatnie drzewo w mieście” wydawnictwa Adamada.

D042_Ostatnie_drzewo_w_miescie_s4-5
autor: Peter Carnavas

Bohaterem „Ostatniego drzewa w mieście” jest Edward, chłopiec kochający naturę. Zna wyjątkowe miejsce w swoim mieście – takie w którym rośnie ogromne drzewo. Ale pewnego dnia ktoś ścina jego ukochaną roślinę. Edward nie ma już swojego miejsca. Na szczęście podczas przejażdżki znajduje gałązkę, o którą zaczyna dbać. I dzieje się coś wspaniałego… inni biorą z niego przykład.

D042_Ostatnie_drzewo_w_miescie_s14-15
autor: Peter Carnavas

Historia Edwarda pokazuje jak jedna osoba może zmienić świat na lepsze. Wystarczy być wytrwałym. Znaleźć swoją pasję, to co się kocha i działać.  To ważna lekcja dla dzieci. Dzięki niej dowiadują się, że nie ważne jest to ile masz lat i jak duży jesteś tylko to co masz w sercu i w głowie.

Książka „Ostatnie drzewo w mieście” uczy nie tylko podążania za marzeniami, ale także dbania o przyrodę. Jak wyglądałby świat bez drzew? Dzieci mają okazję zobaczyć szare betonowe miasto bez śladu zieleni. Wspaniałe ilustracje pobudzają wyobraźnię i pomagają zrozumieć jak potrzebny jest kontakt z naturą oraz opieka nad nią.

To doskonała książka na wakacje i nie tylko. Zabierzcie ją ze sobą na łąkę, do lasu lub w góry. A po lekturze, zasadźcie drzewo lub kwiat. Miejcie swój wkład w pomoc planecie.

Podobne artykuły