Rodzinne wakacje w mieście

Wakacje coraz bliżej, a Ty zastanawiasz się, jak spędzić ten gorący czas nie wyjeżdżając z miasta? Co zrobić, żeby cała rodzina świetnie się bawiła, a przy tym nie zrujnować domowego budżetu? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów. 

Wakacje w mieście

Wycieczki rowerowe – wspaniały sposób na rodzinne, aktywne spędzenia czasu. Większość miast jest doskonale przystosowana dla rowerów, więc bez przeszkód możecie udać się całą rodziną dokąd Was ścieżki rowerowe poniosą. Nie wymaga to wielkich nakładów finansowych. Wystarczy, że założycie kaski, weźmiecie bidony z wodą i w drogę. Na pewno przeżyjecie mnóstwo niesamowitych przygód, które będziecie jeszcze długo wspominać. A dodatkowo zadbacie o swoją kondycję.

Zabawa na świeżym powietrzu – nie musicie mieć ogrodu, żeby korzystać z uroków przyrody. Wystarczy kawałek miejskiej zieleni. Rozłóżcie namiot, a przed nim ustawcie dmuchane fotele albo materac na którym, leżąc, będziecie oglądać chmury. Jeśli obok znajduje się piaskownica, poczujcie się jak nad morzem, robiąc wielki zamek z piasku.

Poznajcie swoje miasto – nawet mieszkając gdzieś od urodzenia, można nie znać wszystkich zakątków. Kupcie przewodnik i zwiedźcie swoje miasto według jego wskazówek. Prawdopodobnie zaskoczy Was niejedną ciekawostką. Po powrocie z wycieczki zróbcie swoją mapę najciekawszych miejsc. Będziecie mieli gotową trasę następnej podróży.

Wybierzcie się na piknik – spakujcie swoje ulubione przekąski, zabierzcie duży koc i w drogę. A może znajdziecie obok siebie dwa drzewa, na których będzie można powiesić hamak? Przy odrobinie szczęścia dzieci będą tak zajęte zabawą, że uda Wam się przeczytać kilka stron ciekawej książki, polecanej przez znajomych.

Skaczcie – kto powiedział, że trampoliny są tylko dla dzieci? Coraz modniejsze stają się sale, w których dorośli mogą się wyskakać. Zafundujcie sobie taką atrakcję. Jeżeli nie macie ogrodu, w którym możecie postawić trampolinę, namówcie znajomych na wspólne kupno tego niezwykłego przyrządu. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji spalicie zbędne kalorie.

Wydawać by się mogło, że wakacje w mieście wieją nudą. Okazuje się jednak, że mamy mnóstwo możliwości, a atrakcje czekają tuż za rogiem. Wystarczy wyjść z domu i cieszyć się piękną pogodą.

Podobne artykuły