Sztokholm – znam to miasto

Podróżowaliście kiedyś palcem po mapie? A gdyby połączyć oglądanie miasta z szukaniem ukrytych przedmiotów? Taką przygodę proponuje nam wydawnictwo Zakamarki w swojej książce „Sztokholm – znam to miasto”.

sztokholm_3_www700px_rgb

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia. Ale młodsi na pewno zakochają się w jej obrazkach. Będą mogli oglądać zwierzęta, ludzi i przyrodę. Ilustracje są zrobione w przepiękny, bardzo kolorowy sposób i naprawdę cieszą oko.

Na kartach książki trzeba odnaleźć duchy, królika, obraz, flagi, herb Wazów i wiele innych. 14 stron zagadek zajmie dzieci na długi czas. Podejrzewam, że rodzice też chętnie będą szukać wielu szczegółów. Jest to idealny sposób na wspólne spędzenie zarówno upalnego weekendu jak i deszczowego popołudnia.

sztokholm_1_www700px_rgb

Dużą zaletą książki „Sztokholm – znam to miasto” są tekturowe strony, które naprawdę ciężko zniszczyć. Można ją zabrać ze sobą do przedszkola czy na wycieczkę bez obawy, że podrze lub pogniecie nam się strona.

Umiejscowienie szczegółów do znalezienia w konkretnym mieście sprawia, że dzieci podczas zabawy poznają Sztokholm. Rozbudzamy w nich gen podróżnika i odkrywcy. Warto zainwestować w tę książkę, ponieważ mały czytelnik (w tym wypadku też poszukiwacz) będzie do niej wracał wiele razy.

Podobne artykuły