Tupcio Chrupcio Nie umiem przegrywać

Tupcio Chrupcio to sympatyczna myszka w wieku przedszkolnym, która jak każde dziecko, ma swoje słabości i codziennie uczy się czegoś nowego o życiu. Wraz z przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody, które mogą spotkać każde dziecko. 

Książka „Tupcio Chrupcio Nie umiem przegrywać” to wspaniała lekcja na temat przyjaźni i wygrywania. Tupcio chce być we wszystkim najlepszy, a kiedy tak się nie dzieje niszczy zabawę innym. Z tego powodu dzieci nie chcą się z nim bawić. Myszka zaczyna rozumieć, że to nie zwycięstwo jest najważniejsze, a przyjaźń i wspólna zabawa.

TupcioChrupcio_NieUmiemPrzegrywac_srodek
autor: Marco Campanella

Książka posiada duże litery, które sprawiają, że wspólne czytanie staje się jeszcze przyjemniejsze, a dzieci mogą podpatrywać jak rodzice składają wyrazy.
Ważną rolę ogrywają też piękne ilustracje. Wprowadzają małego odbiorcę w świat Tupcia i jego przyjaciół oraz pomagają mu lepiej poczuć emocje małej myszki.

Ta książka to wspaniały poradnik dla dzieci jak radzić sobie z nieustanną chęcią wygrywania i cieszyć się z sukcesów przyjaciół. Pokazuje też, że każdy jest w czymś dobry i nie warto zazdrościć innym ich talentów.  Dzieci na pewno pokochają Tupcia Chrupcia i będę miały ochotę na więcej jego przygód.

Podobne artykuły