W góry!

Lato w pełni. Czas na wakacje. A może tym razem nie nad morze? Jedźmy w góry! To będzie niezwykle pasjonująca podróż. Trzeba się tylko do niej dobrze przygotować. Pomoże nam w tym książka Piotra Karskiego „W góry!” wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. 

Książka „W góry!” to niesamowity poradnik, który uczy, jak przygotować się do wycieczki. Zaczynamy od wybrania kierunku podróży. Pomoże nam w tym mapa świata zamieszczona na pierwszych stronach.  Następnie trochę historii, jak powstają góry i jacy są mieszkający tam ludzie. Dzieci poznają też górskie zwierzęta i ich zwyczaje.

w_gory2
autor: Piotr Karski

Oprócz ciekawej treści znajdziemy w książce mnóstwo zadań dla dzieci. Niektóre z nich zachęcają do rysowania, inne do wycinania. Są też takie, które obudzą w czytelniku małego naukowca i badacza. Dzieci będą miały okazję wyhodować stalaktyt, sprawdzić w jakich warunkach najlepiej rośnie fasola lub zbudować barometr.

Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, jak przygotować się na wyprawę w góry. Co jest potrzebne, jak należy się spakować, żeby nie nosić w plecaku zbędnych rzeczy. Poznamy też przepis na suszone owoce. Dzięki zadaniu polegającym na zbieraniu kropli wody do picia dzieci odpowiedzą sobie na pytanie, ile płynu trzeba zabrać ze sobą w taką podróż.

w_gory1
autor: Piotr Karski

„W góry!” to zajęcie dla całej rodziny na długie godziny. Kreatywność autora pozwala na wykorzystanie wielu technik plastycznych, wciąga w gry, zachęca do obserwowania. A wszystko po to, żeby być jak najlepiej przygotowanym na podróż w zachwycające, ale, dla nie posiadających wiedzy, czasem niebezpieczne góry.

Podobne artykuły