Wielki powrót czy skalana świętość? – 3 sezon ,,Twin Peaks”.

Mniej więcej roku temu, do wiadomości publicznej, podano informację, że zostanie nakręcony 3 sezon kultowego serialu „Twin Peaks”. Żaden inny serial w historii nie wzbudził wśród internautów tak gorącej dyskusji. Pytanie o słuszność kręcenia dalszych odcinków zadaje sobie każdy fan, a ilu by ich nie było, odpowiedzi na tak i na nie szacować można 50/50.

twinpeaks_glowna

Producenci (Showtime) podkręcają atmosferę z tygodnia na tydzień podając nowe informacje. Najważniejszą chyba była ta, że na pokład wskoczyli twórcy, czyli Mark Frost i David Lynch. Równie ważną jest ta, że muzykę będzie komponował Angelo Badalamenti. Powstał tajemniczy teaser, wiemy mniej więcej jaka będzie obsada aktorska i że 18 października odbyła się światowa premiera książki Frosta „Sekrety Twin Peaks” (u nas nakładem Znaku).

Natomiast premiera samego serialu będzie miała miejsce w kwietniu przyszłego roku. David Lynch wyreżyserował wszystkie 18 odcinków oraz wespół z Frostem jest autorem scenariusza.

Do aktorów, którzy występowali we wcześniejszych sezonach (udało się skompletować niemalże wszystkich aktorów; zabraknie Lary Flynn Boyle (Donna Hayward) i Piper Laurie (Catherine Martell) dołączą gwiazdy największego formatu takie jak: Monica Belucci, Naomi Watts, Tim Roth, Amanda Seyfried czy Jim Belushi. Niespodzianką jest informacja o zaangażowaniu w produkcję serialu postaci ze świata muzyki: wystąpi i zagra Eddie Vedder (Peral Jam), Trent Reznor i Robin Finck (Nine Inch Nails), Ruth Radelet (Chromatics), no i oczywiście Julee Cruise.

Polskim akcentem jest zatrudnienie Kamili Wydry – polskiej modelki i aktorki mieszkającej w Stanach, znanej głównie z epizodycznych występów w „Czystej krwi”, „Dr House” i dalszoplanowej roli w „Kocha, lubi, szanuje”.

O tym, że jest to najbardziej oczekiwana premiera serialu na przyszły rok, niech świadczy chociażby fakt, że 7 sezon „Gry o tron”, którego premiera każdego sezonu zawsze miała miejsce w kwietniu, została przełożona na czerwiec. Trudno mówić o przypadku.

Czy będzie to udany powrót czy skalanie świętości trudno wyrokować. Ostatnio powróciło „Z Archiwum X” – niezbyt udane mówiąc najdelikatniej. Wrócił „McGyver” w nowej odsłonie – porażka kompletna. Powstał właśnie serial oparty na „Zabójczej broni” – dno kompletne. Może właśnie 3 sezon Twin Peaks będzie wyjątkiem potwierdzającym regułę? Przekonamy się już niebawem.

Podobne artykuły