Wydarzenia na Dzień Dziecka

Dzieci świata

1 czerwca w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy „Dzieci świata. Świat dzieci”, stanowiąca zbiór lalek, przywiezionych z różnych zakątków świata. Zostanie także zaprezentowany album pt. „Dzieci świata”, będący dowodem wrażliwości Jolanty Królikowskiej. Zdjęcia w nim zawarte są wynikiem podróży do wielu miejsc naszego globu. Burkina Faso to kraj, w którym dzięki regularnym wizytom poznała trudne realia życia ubogich regionów Afryki Zachodniej.  Pieniądze, pochodzące ze sprzedaży prezentowanego albumu, zostaną w jednej trzeciej przeznaczone na finansowanie projektów charytatywnych w kraju i za granicą. W tym celu została utworzona fundacja o nazwie „JoMI”.

Jolanta Królikowska to urodzona w Łodzi artystka, kolekcjonerka dzieł sztuki, zamiłowana podróżniczka. Fotografią zajmuje się od dziesiątek lat. Jej wprawione oko wypatrzy to, czego inni często nie zauważają. Studia z zakresu malarstwa i grafiki uczuliły ją na piękno. Idealna kompozycja i wyczucie barw to wielki atut artystki. Wnikliwa wrażliwość nie pozwala jej na obojętność w stosunku do innych, budzi potrzebę podzielenia się w swoisty sposób doznaniami i przeżyciami, a także niesienia pomocy.

Dzień dziecka - wydarzenia dla dzieci

Miłość nie boli, kolano boli
(czyli dzieci piszą, dorośli grają)

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Animacji w Poznaniu szykuje coś naprawdę wyjątkowego! Punktem wyjścia dla tego widowiska jest twórczość samorodna dzieci – nasi widzowie nadesłali do nas nagrane, podsłuchane piosenki i wiersze tworzone przez dzieci spontanicznie. Teksty piosenek stworzyły dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Muzykę skomponował kompozytor teatralny Piotr Klimek. Za reżyserię odpowiada aktor i reżyser spektakli muzycznych Artur Romański, nad projektem czuwa dramaturg Malina Prześluga. Na żywo grają Piotr Klimek, Bartłomiej Orłowski i Mateusz Czarnowski, śpiewają aktorzy Teatru Animacji. Teksty stworzone przez dzieci nie uległy żadnej korekcie i poprawkom, dorośli tworzą do nich tylko oprawę muzyczno-sceniczną. Brzmienia rockowe, bluesowe, funkowe, jazzowe i popowe, muzyka na żywo i słowo na pierwszym miejscu. Na to unikalne w skali kraju wydarzenie zapraszamy wszystkich – i dorosłych i dzieci. W tekstach dziecięcych autorów kryje się powaga i głęboka mądrość, dlatego my, dorośli, postanowiliśmy nadać im godną oprawę. Tego jeszcze w Polsce nie było!

Prapremiera 1.06 godzina 19:00

Dzień dziecka - jak go spędzić

Mamo, Tato – do Teatru!

Chcesz wyjść do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Przybywamy z pomocą!
Gdański Teatr Szekspirowski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców, którzy pragną wybrać się do Teatru Szekspirowskiego, a jednocześnie nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom. Podczas dwóch czerwcowych spektakli, zagwarantujemy Waszym pociechom świetną i rozwijającą zabawę.

2 czerwca, godz. 17:45

WARSZTATY MUZYCZNO-RUCHOWE podczas spektaklu „Wesołe Kumoszki z Windsoru”
liczba miejsc: 20 osób

Podczas „Wesołych Kumoszek z Windsoru” zapraszamy na gry i zabawy wzmacniające zdrowie i rozwijające sprawność fizyczną dzieci. Przy energetycznej muzyce i ćwiczeniach z elementami rytmiki dzieci będą trenować koordynację ruchową i uczyć się współpracy w grupie, a także świetnie się razem bawić!

Zajęcia prowadzić będzie Mateusz Rogala student Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Trenerskim ze specjalizacją Pływanie. Instruktor w szkole pływania dla dzieci, a także instruktor odnowy biologicznej. Od lat zajmuje się sportami sylwetkowymi i tańcem nowoczesnym. W trakcie wakacji animator podczas kolonii dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia zaplanowane są dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Dzień dziecka w teatrze - pomysł na prezent

 

Podobne artykuły