Zajęcia pozalekcyjne dla ucznia

Pomimo tego, że wakacje są jeszcze w pełni, część rodziców zaczyna już myśleć o tym na jakie zajęcia pozalekcyjne zapisać swoje dziecko. Do wyboru są sztuki walki, piłka nożna, koszykowa, siatkowa, ręczna, plastyka, ceramika, warsztaty krawieckie. Jak wybrać zajęcia, żeby nie przedobrzyć? Oto kilka propozycji.

Początek roku szkolnego to też początek jesieni. Deszcz i śnieg nie sprzyjają sportowej aktywności. Warto zapisać dziecko na zajęcia, które będą wymagały od niego wysiłku fizycznego.

Karate – uczy gracji, podnosi poczucie własnej wartości, rozwija całe ciało. Dziecko poznaje swoje fizyczne możliwości i uczy pokonywać słabości.

Basen – rozwija cały organizm, pomaga rozładować nagromadzone napięcie. Dodatkowo to świetna zabawa i umiejętność, która zawsze się przydaje.

Piłka nożna – dziecko staje się częścią nowej grupy. Tworząc swoistą społeczność młody piłkarz staje się bardziej pewny siebie. Poprawia także kondycję i uczy się planowania oraz strategicznego myślenia.

Balet – uczy wdzięku, wyprostowanej postawy i dyscypliny. Dziecko obcuje z muzyką klasyczną. No i te piękne stroje 🙂

lifetime_homepage_zajecia pozalekcyjne

Dzieciom, które są uzdolnione plastycznie polecamy:

Plastykę – uczy nowych technik, pozwala wyrazić się artystycznie. Dzieci mogą się bezkarnie pobrudzić i wychodzą z tego piękne dzieła sztuki.

Ceramika – ćwiczy mięśnie rąk, uczy koordynacji i koncentracji. Pozwala stworzyć wspaniałe naczynia lub pojemniki, które ozdobią potem nasze mieszkanie.

Zajęcia pozalekcyjne - kimono

Podobne artykuły